دسته‌بندی نشده کارآفرینی

کتاب های ضروری برای شروع کارآفرینی در سال 2020

اگر شما به شروع کارآفرینی و استقلال کسب و کار خودتان فکر می کنید و سؤالات بی جواب زیادی دارید که مانع اقدام به عمل می شود به شما توصیه می کنم نگاهی به این کتاب ها بیندازید. شما باید کاملاً مطمئن شوید که اطلاعات خوبی جمع کرده اید و آماده اقدام عملی برای شروع کسب و کار هستید. در اینجا قصد دارم کتاب های ضروری برای شروع کارآفرینی در سال 2020 را معرفی کنم.

اگر زبان انگلیسی شما خوب است می توانید به راحتی به نسخه های دیجیتال آن دسترسی پیدا کنید. در غیر این صورت نیز خواندن این مطلب می تواند شما را با تازه های این حوزه آشنا کند. در مورد کتاب های ترجمه شده در فرصت های آتی مطالبی را در سایت منتشر خواهم کرد. نام فارسی این کتاب ها ترجمه اینجانب می باشد و این کتاب ها هنوز در ایران ترجمه نشده است.

کتاب کارآفرینی
کتاب کارآفرینی

1– معرفی کتاب  « جنبه ی تجاری خلاقیت »

 

 The Business Side of Creativity – Cameron S. Foote

 

 

 

کتابی جامع برای شروع و اداره کسب و کارهای مربوط به طراحی گرافیک و یا کسب و کار های ارتباطی. این کتاب کوچک اما عالی تمامی نکات لازم برای فریلنسر شدن را پوشش می دهد. به یاد داشته باشید این کتاب خواندنی توسط یک آمریکایی نوشته شده و باید به تفاوت های فرهنگ و محیط کسب و کار دقت کافی داشته باشید.

 

2-معرفی کتاب «استارت آپ خودتان را شروع کنید : چگونه ب یک مشاور یا فریلنسر موفق شوید»

 

 

 Starting Up on Your Own: How to Succeed as an Independent Consultant or Freelance – Mike Johnson

 

آیا شما به این فکر می کنید که برای خودتان کار کنید؟ آیا شما باید و نباید های راه اندازی، بازاریابی خود، پیشرفت کسب و کار و استمرار هر روزه کارها را به خوبی می دانید؟

آیا استارت اولیه را زده اید و به دنبال مشتریان بیشتری هستید؟
این کتاب عملی، بدون گزافه گویی تمامی راهنمایی های لازم را برای شروع کارتان را به همراه تمام نکات لازم برای دوام آوردن، پیشرفت و توسعه کسب و کارتان را بیان می کند.

3- معرفی کتاب «فریلنسر ماهر  : قدرت موفقیت خود را کشف کنید»

 Brilliant Freelancer: Discover the Power of Your Own Success – Leif Kendall

 

چه شما با فریلنسری آشنا باشید و چه به تازگی به شغل آزاد گرایش پیدا کرده باشید کتاب Brilliant Freelancer به شما کمک می کند. این کتاب مملو از ایده ها و مثال های موردی است که برای شروع کسب و کاری شاد، مولد و سودمند یاری گر شماست. از ساخت نمونه کار برای مشتری تا دوام آوردن در شرایط سخت، این کتاب مسیر درست برای شروع و ادامه کارتات نشان می دهد.

 

 

4-معرفی  کتاب برای شروع کار آفرینی «کارآفرین شوید: چگونه کارها را به تعویق نیندازید، تجارت راه بیندازید و کاری را انجام دهید که مهم است.»

 

 

Hack the Entrepreneur: How to Stop Procrastinating, Build a Business, and Do Work That Matters – Jon Nastor

 

جان نستور در این کتاب که به شدت توصیه شده، مغز متفکر، مربی و همراه شما خواهد بود و راهنمایی هایی برای انگیزش و حرکت شما ارائه می کند. اگر مردد هستید و نمی دانید چه کاری در مرحله بعدی انجام بدهید، اگر می خواهید کنترل مقصدتان را برعهده داشته باشید، اگر شما می خواهید سبک زندگی ای را در پیش بگیرید که کنترل درآمد و زمان را در دست داشته باشید این کتاب مناسب شماست.

 

 

5- معرفی کتاب «انقلاب کارآفرینی: چگونه چارچوب کارآفرینانه خود را طراحی کنید و تجارتی موفق راه بیندازید»

 

 

 Entrepreneur Revolution: How to develop your entrepreneurial mindset and start a business that works – Daniel Priestly

 

جهان در حال تجربه عصر جدید است: عصر کارآفرینی، صاحبان مشاغل کوچک چابک، مبتکر و انعطاف پذیر. روزهای عصر صنعتی به پایان رسیده است. زمان آن فرا رسیده است که از ذهن انقلابی انقلاب صنعتی خلاص شوید و خیلی سخت کار کنید، رویای خود را دنبال کنید و در این راه ثروتمند شوید. انقلاب کارآفرینی یک کلاس تخصصی برای به دست آوردن یک ذهنیت کارآفرینانه است و به شما نشان می دهد که چگونه می توانید فکر کنید، نحوه شبکه سازی و نحوه درآمدزایی خود را تغییر دهید. کارآفرین موفق دانیل پریستلی به شما نشان می دهد که چگونه می توانید انقلاب کارآفرینی را در آغوش بگیرید و در عصر جدید شکوفا شوید.

 

 

6- معرفی کتاب «ترفند های  تجاری : راهنمایی برای استارت آپ ها و کارآفرینان»

 

 

 Business Hacks: A Guide for Start-ups and Entrepreneurs – Andrew Leong & Jamie Rice

تجارت و استارت آپ

 

آیا تا بحال رویای کارآفرین شدن و شروع کار خودتان را داشته اید؟ اینکه برند خودتان را داشته باشید و شرکت خود را اداره کنید؟ احتمالا شما نمی خواهید یک کارآفرین تمام وقت باشید، ولی می خواهید که درآمد بیشتری کسب کنید. اگر اینطور است این کتاب هم می تواند تمامی سوالاتی که هنگام شروع کسب و کارتان با آن مواجه می شوید پاسخ بدهد.

 

 

7- معرفی کتاب «ایده درون شما : چگونه آن را بیابید، بسازید و زندگیتان را تغییر دهید»

 

 

 The Idea in You: How to Find It, Build It, and Change Your Life – Martin Amor

 

آیا خودتان ایده ای در ذهن دارید؟ یک سرگرمی، یک محصول، یا چیزی که می تواند زندگیتان را تغییر دهد؟ ایده پردازی شما یک سیستم ضد گلوله و شکست ناپذیر برای پیدا کردن ایده اصلی و شکل دادن آن برای رسیدن به موفقیت به شیوه خودتان است. عملی کردن ایده هایتان کاملا ممکن است و این می تواند بهترین و انگیزه دهنده ترین تجربه ی زندگی شما باشد. منتظر چه چیزی هستید؟

 

 

8- معرفی کتاب «برای پول کار کنید، برای عشق طراحی کنید»

 

 

 Work for Money, Design for Love – David Airey

 

برخلاف بسیاری از کتب کسب و کار که به شیوه ای خشک و رسمی نوشته می شوند این کتاب با طراوت و تازگی خودش توسط نویسنده ای که عاشق طراحی لوگوست نوشته شده و دیوید آیری طراح بین المللی به سوالاتی که بسیاری از طراحان ممکن است با آن مواجه شوند پاسخ می دهد. در واقع این کتاب به این خاطر نوشته شده که دیوید آیری سوالات زیادی از حدود 600000 طراح که به وبلاگ های او سر میزده اند دریافت می کرده است. (Logo Design Love, Identity Designed و DavidAirey.com)

 

 

9- معرفی کتاب «کتاب کار کوچک برای استارت آپ ها»

 

 

 The Small Business Start-Up Workbook – Cheryl D. Rickman &, Dame Anita Roddick

 

کتاب کار استارت آپ ها

در کتاب عملی و جامع چریل ریکمن رویکردی مدرن به خویش فرمایی و شروع کسب و کار برای خود دارد. با مثال هایی از زندگی واقعی و تمرینات عملی، چک لیست ها، یک راهنمای قدم به قدم برای تحقیق و فرموله کردن ایده های کسب و کارتان و همچنین راهنمایی برای برنامه ریزی برای بهترین استراتژی های بازاریابی و پیدا کردن راهی جدید برای رشد است.

شما درک خواهید کرد که کارآفرینان شناخته شده چه کارهای متفاوتی انجام داده اند، بزرگترین اشتباهات آن ها چه بوده است و از آن چه چیزی فرا گرفته اند. کارآفرینانی که در این کتاب از آن ها صحبت شده است بهترین و بدترین تصمیماتشان و تاثیری که بر روی کسب و کارشان داشته است را بیان می کنند.

 

 

10- معرفی کتاب «راهنمای ضروری برای طراحی استراتژی های کسب و کار» برای شروع کارآفرینی

 

 

 FT Essential Guide to Developing a Business Strategy – Financial Times Series

استراتژی استارت آپ ها و تجارت

 

آخرین کتابی که از لیست کتاب های ضروری برای شروع کارآفرینی در سال 2020 معرفی می شود از سری کتاب های فایننشال تایمز است.

آیا می خواهید شرکتتان را به گام بعدی ببرید؟ پس نیاز به یک نقشه راه دارید، یک استراتژی که ترجیحاً ساده، عملی و قابل فروش باشد.

این کتاب یک فرآیند استراتژی ساده به نام هرم استراتژی را بیان می کند و شما را از طریق آن راهنمایی می کند. مطالعات موردی از چگونگی توسعه مشاغل و استراتژی های برنده را بررسی می کند.

قطعاً این کتاب ها تنها به عنوان نمونه هستند و کتاب های دیگری نیز می تواند در این فهرست حضور داشته باشد. به نظر شما نام کدام کتاب در مورد شروع کارآفرینی در این لیست خالی است؟

به شدت توصیه می کنم به سایت متمم بروید و از مطالب آموزشی پربارش استفاده کنید و لذت ببرید.

 

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *